Connect with Us

Cungu “fiksohet” me lojtarin e tij: Nuk do e ketë më të lehtë të shënojë

Sport

Cungu “fiksohet” me lojtarin e tij: Nuk do e ketë më të lehtë të shënojë

Publikuar

-

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas humbjes së ekipit të tij nga Partizani në shtëpi. Tekniku i kurbinasve ka thënë se ndjen keqardhje për këtë humbje dhe gabimet i fali ekipi i tij.

Keqardhje për humbjen e përmbysje? “Ishte ndeshja e tretë brenda javësqë pësojmë të njëtën gjë. Shënojmë dhe nuk kalojnë dy minuta dhe pësojmë, është e njëta histori. Partizani shënoi tre gola nga goditje statike. Keqardhja është shumë e madhe, pasi i dhamë mundësi Partizanit”.

Lodhja nga ngjeshja e ndeshjeve? “Lodhja është shumë e madhe, që nga 22 janari janë bërë 8 ndeshje rresht. Ka pasur dhe lojtarë me gjendje gripale. Keqardhja ishte jo e vogël nga mënyra se si pësojmë golat. Ne ia krijojmë vetes problematikat se sa i kriojnë ata”.

Individualizimi i Nuabuezes? “Të jap të drejtë, jam dakord që kjo ka një ngërç. Futbolli është i tillë që ka momente që je në ditët e tua, por ka momente që je mirë dhe mbyllet porta. Duhet të jetë i qetë dhe nuk duhet të zgjidhë gjërat me nervozizëm. Fokusi i kundërshtarëve është Nuabueze dhe nuk do ta ketë të lehtë të shënojë, kështu që duhet të ndihmojë skuadrën të shkojë te goli. Krijojmë raste, bëjmë lojë, por nuk arrijmë të fitojmë. Ekipi në fazën sulmuese funskionon mirë, në mbrojtje janë problemet”.

Merkato e gabuar? “Fakti që nuk po gjejmë qetësi në fazën difesnive, tregon që ka gabime dhe problem. Mekato e janariot nuk të ndihmon. Ekipi krijohet në verë. Nga dita e parë që kam ardhur, kam qenë me këmbë në tokë. Kemi marrë rezultate tenistike në disa javë, por kampionati është i gjatë dhe ka lodhje. Ashtu siç ka dhe gjendje gripale”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: