Connect with Us

Dha asist fantastik në triumfin ndaj Romës, mediat italiane ngrenë në qiell Gjimshitin

Sport

Dha asist fantastik në triumfin ndaj Romës, mediat italiane ngrenë në qiell Gjimshitin

Publikuar

-

Mbrojtësi i Atalantës dhe Shqipërisë Berat Gjimshiti u vlerësua pozitivisht nga mediat e futbollit italian për paraqitjen e tij në fitoren e rëndësishme me përmbysje kundër Romës me rezultatin 2-1.

Përveç asistimit të golit të barazimit të bergameskëve, ku pasoi me kokë për Palominon, ai u vlerësua për mënyrën se si e përballoi presionin e takimit.

“Tuttomercatoweb” i dha mbrojtësit shqiptar notën 6.5. Me fitoren e sotme, Atalanta përforcoi vendin e katërt në kampionatin italian duke hedhur një hap të rëndëishëm drejt pjesëmarrjes për herë të dytë në Ligën e Kampioneve për sezonin e ardhshëm.

Berat Gjimshiti (6.5): Pati probleme kur Klajvert vinte drejt tij pasi holandezi ka shpejtësi dhe teknikë ndryshe. Megjithatë, e përballoi takimin me talent, përveçse në rastet kur ndodhet në terrenin e zbuluar. Pati meritë të madhe për asistimin e barazimit 1-1 kur shkoi drejt shtyllës së dytë dhe pasoi drejt Palominos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: