Connect with Us

Donnarumma bën valixhet gati, Milani i habit të gjithë me portierin e ri

Seria A

Donnarumma bën valixhet gati, Milani i habit të gjithë me portierin e ri

Publikuar

-

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, mund të largohet nga kuqezinjtë këtë verë. Agjenti i lojtarit, Mino Raiola, deklaroi para disa ditësh se ai qëndron në Milano vetëm nga dashuria për ngjyrat kuqezi. Ai konfirmoi se italiani kërkon të luajë në Champions League dhe Milan për momentin është shumë larg zonës europiane.

Me Donnarummën në largim, Milan duhet të gjejë një zëvendësues të denjë. Në mediat italiane po qarkullon lajmi se është Salvadore Sirigu i përzgjedhuri për portën. Sipas ‘’Tuttosport’’, bordi drejtues e shikon italianin si një portier me eksperiencë dhe të duhurin për portën e ‘’Djallit’’.

Sirigu për momentin është pjesë e Torinos dhe ka një kontratë me klubin ‘’Granata’’ deri në qershorin e vitit 2022. Kjo është mundësia më e mirë për të që të transferohet në një klub të madh, përpara se ai të tërhiqet nga futbolli i luajtur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: