Connect with Us

Dy ndeshje në 2 ditë, Barcelona merr vendimin e papritur për Manajn

Kombëtare

Dy ndeshje në 2 ditë, Barcelona merr vendimin e papritur për Manajn

Publikuar

-

Rei Manaj ka qenë me skuadrën e parë në ndeshjen që Barcelona fitoi me rezultatin 2-1 ndaj Getafes. Por sulmuesi shqiptar nuk debutoi në fushën e lojës, ndërsa e ka parë takimin nga stoli. Gjithsesi shpallja për herë të parë në listën e futbollistëve të grumbulluar në një ndeshje delikate ndaj vendit të tretë, tregon vëmendjen që kanë katalanasit karshi këtij lojtari.

Ndërkohë Rei Manaj gjendet si titullar në ndeshjen e Barcelonës B që luhet sot në 12:00. Në ekipin e dytë të Barçës shfaqen të njëjtat probleme, ndërsa vuhet për një sulmues të mirfilltë. Hiroki Abe që i jep më tepër kualitet pjesës së ndërtimit dhe finalizimit të aksioneve është dëmtuar dhe nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen e sotme ndaj Atletico Levante, që luhet në orën 12:00.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE