Connect with Us

Ish-mbrojtësi i Kombëtares i del kundër Halilit: Nuk duhet të …

Sport

Ish-mbrojtësi i Kombëtares i del kundër Halilit: Nuk duhet të …

Publikuar

-

Ish-mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ervin Fakaj, mendon se presidenti i Tiranës, Refik Halili, ka gabuar me deklaratën që ka bërë pas ndeshjes së sotme. Halili shprehu pakënaqësi publikisht për mënyrën se si trajneri Egbo kishte kryer zëvendësimet dhe për ish-futbollistin, kjo nuk eshët e pranueshme në futbollin aktual.

“Është e nxituar dhe e gabuar ajo deklaratë se nromalsiht ëhstë trajneri ai që merr vendimet. Ndoshta janë edhe njerëz të tjerë aty rrotull që sugjerojnë ‘si nuk futi këtë, si nuk futi atë’. Mund të jetë edhe emocional, por nuk i lejohet të flasë publikisht për trajnerin”, tha ai në “SuperSport”.

“Në botë nuk ndodh kjo, edhe nëse ke pakënaqësi e takon privatisht e ia thua, Por nuk mund ta sforcosh kurrë. Besoj se ka qenë moment emocional. E kuptoj që presidentët investojnë edhe paratë e familjeve. Por nëse i dhimbset investimi i vet, nuk duhet të bëjë këto deklarata”, tha Fakaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: