Connect with Us

Kalendar ferri, Tirana luan sezonin në 2 ndeshjet e radhës

Sport

Kalendar ferri, Tirana luan sezonin në 2 ndeshjet e radhës

Publikuar

-

Tirana nuk zhgënjeu edhe dje, teksa në “Air Albania” barazoi 1-1 me Skënderbeun, në një ndeshje me plot raste për të dyja skuadrat. Bardheblutë e trajnerit Egbo vinin nga nëntë fitore radhazi mes kampionatit dhe Kupës, andaj “frenimi” nga korçarët nuk mund të shihet si dramë. Një gol i Cale në të 80 minutë, i dha një pikë Tiranës, që e sheh veten të barabartë me Kukësin (një ndeshje më pak) në renditje.

Bardheblutë kanë një kalendar të vështirë në dy javët në vijim, teksa të premten e 21 shkurtit do të luajnë pikërisht me Kukësin kryesues dhe një javë më pas do të presin Partizanin në ndeshjen më të shumëpritur të sezonit. Dy takimet e ardhshme do të jenë një bast për djemtë e Egbo, që me nigerianin në krye janë kthyer në lojën e vet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: