Connect with Us

“Kam qenë afër kur …”, Voltana Ademi flet për eksplozivin që iu vendos Suad Licit

Sport

“Kam qenë afër kur …”, Voltana Ademi flet për eksplozivin që iu vendos Suad Licit

Publikuar

-

Sot pritej të ishte një ditë feste në Shkodër për shkak të 101 vjetorit të Vllaznisë, por n uk ka ndodhur kështu.

Ditën e sotme, është gjetur një pako e dyshuar eksplozivi, poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Lici. Pas kësaj, në vendngjarje ka mbërritur edhe krye bashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi. Kjo e fundit është shprehur se policia duhet të zbardhë menjëherë ngjarjen, pasi kjo ka tronditur të gjithë qytetin.

Lajmin e mësova nga mediat, kam qenë afër dhe kam ardhur me njëherë. Megjithatë unë mendoj t’ia lemë punën policisë. Askush në qytetin tonë askush nuk dëshiron të ndodhin gjëra të tilla, por e përsëris të merret policia me këtë. Renea të bëjë punën, e bëj këtë kërkesë si një qytetare e Shkodrës.

Presionet te Vllaznia?

Duhet të shikojmë përfundimin dhe më pas të shikojmë problematikat me këtë, nëse janë në lidhje me të.

Keni pasur probleme deri tani?

Jo çdo gjë deri tani ka shkuar shumë mirë në klub. Situata në qytetin tonë nuk është aspak e qetë dhe kjo na shqetëson të gjithëve. Ne komunikojmë shpesh me policinë e Shkodrës, të cilët kanë mbështetjen tonë të plotë.

Çfarë ndodh te Vllaznia pas disa kërcënimeve me Cungun, Gjokën, armë në stërvitje?

Sot nuk ka një problematikë të tillë te Vllaznia. Është një situatë e mirë, si te klubi ashtu edhe me tifozerinë. Më parë ngjarjet kanë qenë të paprecedente, të cilave nuk iu është dhënë dritë. Peshon mbi drejtësinë, për ata që duhet të ishin marrë me këtë. Nuk është çështje për të bërë një deklaratë politike.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE