Connect with Us

“Kam qenë afër kur …”, Voltana Ademi flet për eksplozivin që iu vendos Suad Licit

Sport

“Kam qenë afër kur …”, Voltana Ademi flet për eksplozivin që iu vendos Suad Licit

Publikuar

-

Sot pritej të ishte një ditë feste në Shkodër për shkak të 101 vjetorit të Vllaznisë, por n uk ka ndodhur kështu.

Ditën e sotme, është gjetur një pako e dyshuar eksplozivi, poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, Suad Lici. Pas kësaj, në vendngjarje ka mbërritur edhe krye bashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi. Kjo e fundit është shprehur se policia duhet të zbardhë menjëherë ngjarjen, pasi kjo ka tronditur të gjithë qytetin.

Lajmin e mësova nga mediat, kam qenë afër dhe kam ardhur me njëherë. Megjithatë unë mendoj t’ia lemë punën policisë. Askush në qytetin tonë askush nuk dëshiron të ndodhin gjëra të tilla, por e përsëris të merret policia me këtë. Renea të bëjë punën, e bëj këtë kërkesë si një qytetare e Shkodrës.

Presionet te Vllaznia?

Duhet të shikojmë përfundimin dhe më pas të shikojmë problematikat me këtë, nëse janë në lidhje me të.

Keni pasur probleme deri tani?

Jo çdo gjë deri tani ka shkuar shumë mirë në klub. Situata në qytetin tonë nuk është aspak e qetë dhe kjo na shqetëson të gjithëve. Ne komunikojmë shpesh me policinë e Shkodrës, të cilët kanë mbështetjen tonë të plotë.

Çfarë ndodh te Vllaznia pas disa kërcënimeve me Cungun, Gjokën, armë në stërvitje?

Sot nuk ka një problematikë të tillë te Vllaznia. Është një situatë e mirë, si te klubi ashtu edhe me tifozerinë. Më parë ngjarjet kanë qenë të paprecedente, të cilave nuk iu është dhënë dritë. Peshon mbi drejtësinë, për ata që duhet të ishin marrë me këtë. Nuk është çështje për të bërë një deklaratë politike.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: