Connect with Us

Man. City u dënua me dy vite jashtë Champions League/ Klopp habit me përgjigjen e tij

Premier Liga

Man. City u dënua me dy vite jashtë Champions League/ Klopp habit me përgjigjen e tij

Publikuar

-

Përjashtimi i Manchester City nga Champions League për dy vite i ka surprizuar të gjithë. Reagimet kanë qenë të shumta dhe nuk ka munguar edhe një koment nga trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp. Gjermani shprehet se i vjen keq për stafin dhe nuk di si ta shpjegojë.

‘’Ishte një shok i vërtetë. E pabesueshme. E vetmja gjë që unë mund të flas është futbolli. Ajo që City ka bërë në fushë është e jashtëzakonshme. Për pjesën tjetër nuk kam informacione dhe nuk mund të flas. Ti u beson njerëzve me të cilët punon. Më vjen keq për Guardiolën dhe për lojtarët,’’ deklaron tekniku gjerman për mediat angleze.

UEFA e dënoi klubin anglez për shkak se Dhoma Gjyqësore zbuloi se Manchester City kishte kryer shkelje serioze të rregulloreve për licencat dhe FPF, duke mbivlerësuar të ardhurat dhe bilancin e klubit mes viteve 2012-2016. Por, City do të ketë mundësinë e apelimit në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Lozanë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: