Connect with Us

“Më frikësojnë vetëm avionët”, Jonuz befason me deklaratën pas ndeshjes

Sport

“Më frikësojnë vetëm avionët”, Jonuz befason me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz nuk pranoi të fajësonte për pësimin e dy golave portierin e shkodranëve Ted Laço, i cili sot debutoi me kuqeblutë në humbjen 3-1 ndaj Teutës.

 

Për “Supersport”, tekniku maqedonas theksoi se aktivizoi dy sulmues dhe reduktoi numrin e mbrojtësve pasi kishte 4-5 lojtarë me kartona dhe nuk donte të rrezikonte të humbiste njërin prej tyre për ndeshjen e radhës për Luftëtarin.

Në lidhje me ngjarjen tronditëse të ditës së sotme ku u gjet një sasi eksplozivi C4 poshtë makinës së administratorit Suad Lici, Jonuz deklaroi se ai vetë nuk ka ndjerë asnjë presion gjatë kësaj kohe që drejton Vllazninë. 57-vjeçari shtoi se frikësohet vetëm nga avionët.

“Humbje me 3 goditje drejt portës dhe faji i portierit të ri Laço – Nuk do të thoja ashtu. Ishte shumë e rëndësishme për ne të hapnim ndeshjen 1-0. Pastaj duhej ta kontrollonim takimin, poseduam topin. Goli i parë që pësuam erdhi për fajin tonë, duhej ta kishim kontrolluar që në ajër. S’duhet të them diçka për portierin, ëshhtë e rëndë për ta pranuar. Kur pëson golin e dytë, e humbet përqëndrimin dhe bëhesh nervoz. Pas golit të dytë, u thashë se kemi katër minuta lojë dhe duhet të kontrollonim topin, pastaj ndodhi ai gabim. Pjesën e dytë patëm shanse të mira. Me një krosim ku ishin 4 futbollistë të mi ishin 4 kundërshtarë. Është e vërtë që nuk bëmë golin e parë. Kur një ekip është 1-1 nuk duhet të pranosh gol, pas 3-1 e kishim të vështirë të ktheheshim, megjithëse patëm raste.

Sulmi me 2 sulmues  la zbuluar mbrojtjen– Po, kishim 4-5 futbollistë me kartona, prandaj i lashë pushim.

Luftëtari dhe Skënderbeu, ndeshjet e radhës në Shkodër – Kjo situatë është momentale. Futbolli shqiptar është interesat fituam pikë si miq, mirëpo duhet të përmirësojmë gabimet dhe të luajmë siç luajtëm në 30 minutat e para.

Presioni ndaj skuadrës pas vendosjes së eksplozivit ndaj administratorit Suad Lici – Jemi të izoluar, nuk kemi kohë të mendojmë për këto gjëra, jemi të përqëndruar te loja. Nuk jam i frikësuar, vetëm nga avioni trembem. Jam te Vllaznia prej 6 muajsh, nuk kam pasur asnjë presion, as nuk kam pse të frikësohem. Kam ardhur këtu sepse e dua futbollin, po të kisha frikë do të largohesha”, përfundoi tekniku i Vllaznisë Mirsad Jonuz.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: