Connect with Us

Mposhti Vllazninë, trajneri Edi Martini i surprizon të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

Sport

Mposhti Vllazninë, trajneri Edi Martini i surprizon të gjithë me deklaratën pas ndeshjes

Publikuar

-

Teuta triumfoi me rezultatin 3-1, ndaj Vllaznisë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Kategorisë Superiore. Një fitore tepër e rëndësishme për skuadrën e trajnerit Edi Martini, i cili në prononcimin pas ndeshjes për mikrofonin e “Supersport”, u shpreh:

“Jam shumë i kënaqur, luanim kundër Vllaznisë, që ka bërë një futboll mjaft të mirë. Duke pasur parasysh që vinim pas gabimit ndaj Luftëtarit, kisthe presion te lojtarët. Shënimi i golit nga ana e Vllaznisë, aty u duk nervi, karakteri i ekipit, për këtë gjë i përgëzoj lojtarët.

Gomes është lojtar me cilësi të mira. Akoma nuk ka dalë në lojën e tij. Ka probleme tek topat 1-2. Ne do t’i vëmë në efiçencë të mirat e tij. Akoma nuk është shkrirë me ekipin.

Kemi pasur shumë ndeshje brenda, që shiheshin si të lehta në letër. Nuk ka shumë diferencë nga ndeshja brenda dhe jashtë. Nuk kemi tifozllëk të jashtëzakonshëm, që të ndihet faktori fushë. Gabimi që kemi bërë ka qenë ai ndaj Luftëtarit. Shpresoj mos t’i qajmë këto pikë që kemi lënë.

Kur njeh lojtarët dhe karakteristikat e tyre është më e lehtë. Vllaznia e kishte përgatitur mjaft mirë ndeshjen. Kishim një lloj ngërçi psikologjik. Ne duhet të punojmë shumë në fazën ofensive pavarësisht se shënuam 3 gola.

Më vjen keq që ka ndodhur ajo gjë me Suad Licin. Jam i shqetësuar sepse futbolli nuk duhet të përfshihet në këto gjëra. Mënyra se si është administruar Vllaznia është faji i bashkisë. Nuk janë rastësore këto gjëra që ndodhin në Shkodër”, u shpreh Martini.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: