Connect with Us

Nuk ishte as në stolin e rezervave, zbulohet aryeja pse mungoi Gentian Muça ndaj Skënderbeut

Sport

Nuk ishte as në stolin e rezervave, zbulohet aryeja pse mungoi Gentian Muça ndaj Skënderbeut

Publikuar

-

Gentian Muça ishte mungesa e madhe në sfidën e djeshme mes Tiranës dhe Skënderbeut. Lojtari ishte programuar si titullar, por dje në mëngjes ai nuk është ndierë mirë.

Ka qenë një gjendje gripale dhe një temperaturë e lartë, që e ka detyruar lojtarin të mos jetë as në stolin e rezervave.

Lojtari ka qenë me 38 gradë temperaturë dhe plogështi prej gjendjes gripale. Gripi dhe temperatura janë kthyer në makth për Tiranën para çdo ndeshjeje.

Bakaj, Vangjeli, Hoxhallari, Karabeci, Osmani janë disa nga lojtarët që kanë humbur gjatë këtyre javëve shansin për të qenë në fushën e lojës prej gjendjes gripale. Mungesa e mbrojtësit u ndie në fushë, pasi ai është nisësi i lojës së bardhebluve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: