Connect with Us

Nuk po debuton te ekipi i parë, Rey Manaj protagonist te Barcelona B

La Liga

Nuk po debuton te ekipi i parë, Rey Manaj protagonist te Barcelona B

Publikuar

-

Barcelona B ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, ndërsa ka mundur me rezultatin 1-2 ndaj Levantes B. Collado dhe Saverio kanë arritur të realizojnë për katalanasit, në minutat e 29 dhe 32.

Ndërkohë golin e parë e realizojnë vendasit e shënoi Kochorasvilli në të 24. Për 90 minuta loje ka luajtur Rei Manaj, që ka shtyrë katalanasit në aksionet sulmuese.

Gjithashtu një mundësi të artë pati në golin e dytë, teksa sulmuesi shqiptar nuk ka arritur të realizojë përpara portierit kundërshtar, por Saveri do të përmbyllte aksionin.

Pas kësaj fitore, katalanasit shkojnë në vendin e tretë, duke qenë vetëm një pikë larg Valladolid B kryesues.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: