Connect with Us

Takaj ngre peshë korçarët: Skënderbeu nuk dorëzohet kurrë, keni parë ndonjë ekip më të mirë se ne?

Sport

Takaj ngre peshë korçarët: Skënderbeu nuk dorëzohet kurrë, keni parë ndonjë ekip më të mirë se ne?

Publikuar

-

Skënderbeu ka arritur që të ndalë për herë të parë Tiranën e Egbos, që vinte pas shumë fitore radhazi, me zanafillën që nisi pas fitores në derbin me Partizanin. Triumfi u kthye si faktor psikologjik te bardheblutë, me kundërshtarët që e pësonin edhe në minutat e fundit, duke humbur përballë kryeqytetasve.

Por korçarët e mbajtën një pikë në “Air Albania” dhe me pak më shumë kujdes e duke shfrytëzuar gabimet e kundërshtarit, mund të kishin fituar. Menjëherë pas përfundimit të takimit, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka folur për “Sport Ekspres”, duke konstatuar se nuk ka asnjë ekip më të mirë se korçarët në këtë kampionat.

“Barazimi nuk i shërben askujt, aty 1 pikë është. Ne kishim shanset tona për të fituar në fund, ose për ta dërguar në 0-2. Të dorëzohet Skënderbeu? Po si mund të dorëzohemi ne? A ka ndonjë arsye? Ka ndonjë ekip më të mirë se Skënderbeu këtu në Superiore?

Trajneri i ka lojtarët, po ka pasur shumë dëmtime si Muzaka, Ndeki, Krasniqi dhe tani Jashanica që do të kthehet. Boll janë kaq! Optimizmi është te skuadra pasi ndeshjet i kemi zhvilluar mirë dhe rezultatet do të vijnë”, ka thënë Takaj. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: