Connect with Us

Te Rangersi impresionohen nga Kamberi, është talent i shkëlqyer

Kombëtare

Te Rangersi impresionohen nga Kamberi, është talent i shkëlqyer

Publikuar

-

Florian Kamberi është një tjetër emër për t’u mbajtur shënim dhe nga ku pritet shumë sa i përket të ardhmes në Kombëtaren e Shqipërisë. Në ndeshjet e marsit do të ftohet sërish nga Reja, për të debutuar me fanellën kuqezi dhe këtë herë nuk e ndal asnjë pengesë.

Nga ana tjetër, po vazhdon aventura te Rangersi, pas transferimit në merkaton e janarit. Sulmuesi shqiptar po lufton në stërvitje për t’i treguar trajnerit Gerrard se e meriton një vend të titullarit. Vështirësia është e madhe, por mbrojtësi i Rangersit, Conor Goldson, shprehet i sigurt se Kamberi është një “armë shtesë” për skuadrën.

“Kamberi shkëlqen me të vërtetë në stërvitje, nga ajo që unë kam parë deri tani. Ai na e shton cilësinë në skuadër. Është një lloj tjetër sulmuesi, nga ata dy-tre që ne kemi marrë tashmë. Ne kemi nevojë për këta futbollistë, që kanë të njëjtën cilësi me 11-shen e parë të skuadrës dhe unë mendoj se tani mund të quhem të kompletuar”, ka mbyllur Goldson.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: