Connect with Us

Trajneri i Atalantës mahnitet nga Berat Gjimsiti pas ndeshjes

Seria A

Trajneri i Atalantës mahnitet nga Berat Gjimsiti pas ndeshjes

Publikuar

-

Trajneri i Atalantës, Xhampiero Gasperini, ka arritur që të ndërtojë një makineri golash për të dytin vit radhazi. Me 63 gola të shënuar, ekipi i tij ka tundur 10 herë më shumë rrjetën se ekipi i dytë më i mirë në këtë statistikë, Lacio, meritë e një loje skuadre që sheh shumë protagonistë në fazën ofensive.

Një prej tyre është edhe Berat Gjimshiti i cili në ndeshjet e mëparshme ka rastisur të gjejë rrjetën e sot ka dhënë kontributin e tij me asist. Vetë Gasperini, në konferencën për shtyp pas sfidës i thuri elozhe mbrojtësit shqiptar që kuptoi se çfarë ishte më e mira për skuadrën.

“Ne kemi pësuar 32 gola në kampionat, por pastaj shkojmë e shënojmë. Mënyra se si luajmë na lë të zbuluar para ndonjë gabimi teknik, por nuk ndryshon vlerën e lojtarit. Jam i lumtur që Palomino shënoi gol. Ishe një goditje nga këndi në pjesën e parë ku kishte goditur drejt portës Gjimshiti. Folëm gjatë pushimit të ndeshjes dhe ai u tregua i aftë që të mos bëhej lakmiqar”, tha trajneri duke vlerësuar faktin se Gjimshiti kishte zgjedhur të pasonte topin te shoku i skuadrës e jo të tentonte vetë përsëri kuadratin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: