Connect with Us

Troisi: Më kërkoi një ekip grek, por do tentoj mbijetesën me FLamurtarin

Sport

Troisi: Më kërkoi një ekip grek, por do tentoj mbijetesën me FLamurtarin

Publikuar

-

Flamurtari arriti fitoren e parë në kampionat pas 22 javësh duke mposhtur me rezultatin 0-1 Luftëtarin. Në prononcimin pas ndeshjes, për emisionin “Gol pas Goli”, trajneri i skuadrës vlonjate, Marcelo Troisi i shpreh i lumtur për këtë triumf, duke deklaruar:

“E dinim që do hasnim një vështirësi të madhe në këtë fushë. Luftëtari është në një të njëjtën situatë si e jona. Ekipi ka luajtur mirë, është sjellë mirë, edhe pse terreni nuk ishte i përshtatshëm për të luajtur futboll. Kemi bërë një pjesë të parë të mirë dhe morëm një rezultat pozitiv.

Është e vërtetë që kam marrë një ofertë nga një ekip grek. Në asnjë moment nuk ka menduar që të largohem nga Flamurtari. Presidenti më ka dhënë besim. Edhe pse u eliminuam në Kupë dhe nuk e prisnim. Tani do të fokusohemi të grumbullojmë sa më shumë pikë në kampionat.

Për deri sa na i lejon matematika do ta provojmë deri në fund. Objektivi është që të grumbullojmë sa më shumë pikë. E dimë që është shumë e vështirë, por do të tentojmë deri në fund”, u shpreh Troisi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE