Connect with Us

Arbitri që është makthi i Juventusit do të drejtojë sërish në Champions League

Seria A

Arbitri që është makthi i Juventusit do të drejtojë sërish në Champions League

Publikuar

-

E mbani mend Michael Oliver? Sigurisht një nga arbitrat më të mirë anglez por edhe “armik” ose “i urryer” nga Juventusi dhe tifozët e tij, për atë penallti të dhënë në gjysmëfinalen e Champions të përpara dy sezoneve kur në Real Madrid-Juventus akordoi 11-të metërsh për “merengues” që u kualifikuan pasi po humbisnin 3-0 deri në atë moment.

Ndoqën më pas deklaratat dhe akuzat e Buffon duke thënë se “arbitri kishte kosh plehrash në vend të zemrës! Nëse nuk ke personalitet për të mbajtur një ndeshje të tillë, atëherë ngjitu në tribunë merr familjen dhe ndiq ndeshjen duke konsumuar edhe ndonjë frutë…”.

Pikërisht Oliver, të cilit Buffon i kërkoi falje më vonë, do të kthehet të drejtojë në Champions një ekip italian dhe ai është Atalanta, në sfidën ndaj Valencia, në “San Siro”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: