Connect with Us

Bota e futbollit në zi/ Ndërron jetë portieri legjendar

Premier Liga

Bota e futbollit në zi/ Ndërron jetë portieri legjendar

Publikuar

-

Shuhet legjenda e Manchester United, Harry Gregg. Nëe moshën 87-vjeçare ai është mposhtur nga sëmundja dhe tashmë pritet të shoqërohet për në banesën e fundit, me nderimet e duhura. “Me shumë pikëllim informojmë vdekjen e legjendës së Manchester United dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg. Harry ndërroi jetë paqësisht në spital, i rrethuar nga familja e tij e dashur.

Familja e Gregg do të donte të falënderonte stafin mjekësor të “Causeway Hospital” për përkushtimin e tyre gjatë javëve të tij të fundit. Për të gjithë ata që kanë telefonuar, e kanë vizituar ose kanë dërguar mesazhet e tyre, ju falënderojmë për dashurinë dhe respektin e shprehur për Harry dhe familjen e tij”, shkruhet në postimin e bërë në Harry Gregg Foundation.

Gregg ka qenë pjesë e Manchester United në periudhën 1957-1966, duke luajtur më shumë se 200 ndeshje. Ai aktivizohej si portier dhe ka qenë pjesë e Irlandës së Veriut. Në Botërorin e vitit 1958, që u zhvillua në Suedi, ai u shpall portieri më i mirë i turneut.

It is with great sorrow that we inform of the death of Manchester United and Northern Ireland legend Harry Gregg, OBE,…

Gepostet von Harry Gregg Foundation am Sonntag, 16. Februar 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: