Connect with Us

Chelsea-Man. United, formacionet zyrtare/ Ka surpriz

Premier Liga

Chelsea-Man. United, formacionet zyrtare/ Ka surpriz

Publikuar

-

Chelsea dhe Manchester United do të përballen mes tyre prej orës 21:00. Kryesfida e kësaj jave do të luhet në Londër, aty ku Lampard e Solskjaer luajnë një ndeshje që mund të vendosë dhe fatet e sezonit.

Tekniku anglez ka publikuar formacionin e tij. Konfirmohet prezenca e Caballeros në portës, ndërsa Kepa në stol. Ndryshime dhe në sulm ku nuk luan Abraham, ndërsa Batshuayi do të mbajë frenat e këtij reparti i mbështetur nga Pedro dhe Willian. Mount dhe Tomori e nisin nga stoli.

Pak ndryshime te Manchester United që vazhdon t’i besojë sulmin Martial në mungesë të alternativave. Bruno Fernandes do ta nisë nga minuta e parë ndeshjen e sotme. Mata e nis nga stoli, ashtu si Ighalo që grumbullohet për herë të parë.

Chelsea: Caballero; James, Christensen, Rüdiger, Azpilicueta; Jorginho, Kante, Kovacic; Willian, Pedro, Batshuayi

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw, Williams; Fred, Matic, Bruno Fernandes; James, Martial

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: