Connect with Us

Daja në telashe, futbollisti më i mirë i momentit mungon ndaj Teutës

Sport

Daja në telashe, futbollisti më i mirë i momentit mungon ndaj Teutës

Publikuar

-

Ilir Daja, trajneri i skuadrës së Skënderbeut këtë sezon ka meritën sepse po u jep besimin shumë lojtarëve që kanë pasur pak hapësira në Superioren shqiptare, por edhe në kampionatet fqinje. Në verë te Skënderbeu erdhën një “dyzinë” me lojtarët, nga tregu vendas, nga kampionatet fqinje dhe të huaj, afrikanë kryesisht.

Tashmë frytet e punës po dalin në pah, me Jorgo Pëllumbin, Agon Elezin e ndonjë tjetër. Pa thënë se Esien, Ndeki e ndonjë tjetër nga të huajt kanë filluar që të bëhen protagonist. Skënderbeu tashmë është bërë grup.

Mirëpo, në sfidën me Teutën, trajneri Ilir Daja nuk do të ketë një nga lojtarët më në formë të skuadrës së tij, Agon Elezin që në takimin me Tiranën në “Air Albania” mori kartonin e katërt të verdhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Merr fund votimi, Tirana zgjedh futbollistin më të mirë të shekullit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Tiranës mbylli sondazhin për “futbollistin më të mirë bardheblu në 100 vite histori” të 24 herë kampionëve të Shqipërisë. Në faqen zyrtare, Tirana publikoi si fitues emrin e ikonës bardheblu Arben Minga si lojtari më i mirë dhe më i preferuar në historinë e klubit kryeqytetas. Ky sondazh ishte ëelur para 10 ditësh […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Lojtari i Partizanit e pranon hapur: Më duan në Azerbajxhan, do largohem

Publikuar

-

Nga

Futbollisti i Partizanit i huazuar te Besa Lukas Kardozo zbuloi së fundmi se ka marrë një ofertë nga një klub i Azerbajxhanit. Në një intervistë për median sportive azere “apasport”, sulmuesi brazilian theksoi se do të rishikojë mundësinë për të luajtur për “të kuqtë” në fund të sezonit. Ai shton se nëse drejtuesit e 16-herë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE