Connect with Us

Disfata ndaj Teutës, Vllaznia merr “tatëpjetën”

Sport

Disfata ndaj Teutës, Vllaznia merr “tatëpjetën”

Publikuar

-

Vllaznia ka humbur sërish dje në transfertën e Durrësit (1-3). Të besuarit e Mirsad Jonuz kanë kaluar të parët në avantazh, teksa janë përmbysur qysh në pjesën e parë nga Teuta. Një gafë e portierit Laço i ka dhënë krah vendasve, që kanë shënuar edhe të tretin me fillimin e pjesës së dytë. Shkodranët e shohin veten në një situatë aspak komode, teksa pas 22 javësh mbajnë vendin e 8 me 28 pikë.

Kuqeblutë kanë zhvilluar pesë ndeshje këtë vit kalendarik, duke siguruar vetëm një fitore; atë ndaj Flamurtarit në shtëpi. Dy barazime dhe dy humbje kanë kthyer ethet e krizës në Shkodër, me lojtarët dhe drejtuesit që nuk janë të qetë as jashtë fushe. Shkodranët janë në hije, me ekipin që ka shënuar pesë dhe ka pësuar gjashtë gola në ndeshjet e fundit. Momentalisht Vllaznia është në play-off, vend që të çon në ndeshjen shtesë për të mbetur në elitën e futbollit shqiptar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: