Connect with Us

E bujshme/ Edhe ekipi i Ançelotit futet në garë për Marash Kumbullën

Premier Liga

E bujshme/ Edhe ekipi i Ançelotit futet në garë për Marash Kumbullën

Publikuar

-

Karlo Ançeloti i ka ngulur sytë Marash Kumbullës dhe dëshiron që ta bëjë pjesë të skuadrës së Everton në sezonin e ardhshëm. Këto nuk janë më thjesht thashetheme të shtypit sportiv, si në ditët e kaluara, por konfirmim i një interesimi konkret të teknikut italian i cili e ka parë nga afër edhe në periudhën kur drejtonte Napolin e tashmë ka organizuar “misione vëzhgimi” për të.

Në fakt, mbrojtësi shqiptar i Veronës mendohej se do të vendoste mes Napolit dhe Interit, të cilët kanë bërë lëvizje konkrete për të siguruar firmën e tij. Por mundësia për të punuar me një nga trajnerët më të njohur në botë, mund ta tundojë futbollistin për të ndryshuar destinacion dhe që në moshë të re, nga Italia të zhvendoset drejt Anglisë.

Prej disa javësh, Ançeloti ka dërguar skautë të klubit për ta ndjekur në stadium që të përpilojnë raporte të plota rreth paraqitjes së futbollistit shqiptar. Trajnerit i kanë dhënë si detyrë të ndërtojë një skuadër për të ardhmen që të fillojë të rivalizojë me emrat e mëdhenj dhe tekniku ka piketuar mbrojtësin shqiptar si pjesë e këtij plani. Edhe sot, në ndeshjen ndaj Udinezes, në tribunë ishte një skaut i Everton që kishte ardhur për ta parë, ashtu siç kishte të klubeve të tjera si Inter e Borusia Dortmund.

Ky interesim i jashtëzakonshëm bën edhe më interesante verën për talentin shqiptar i cili pritet të kthehet në një nga objektet e merkatos më të vlerësuar në treg.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: