Connect with Us

E bujshme nga Italia/ Etrit Berisha portieri me më shumë pritje në Serinë A

Kombëtare

E bujshme nga Italia/ Etrit Berisha portieri me më shumë pritje në Serinë A

Publikuar

-

Lojtarët shqiptarë po pushtojnë Serinë A me sukseset e tyre dhe kontributin që po japin me klubet përkatëse. Kryefjala ?shtë Marash Kumbulla, mbrojtësi i Veronës dhe më i kërkuari në Europë. Për të vazhduar me Gjimshitin, shtyllën e Atalantës që ndihmoi ekipin ndaj Romës me asistin e dhënë, ndërsa do të luajë edhe në Champions League.

Pa harruar këtu Strakoshën që është pjesë e rëndësishme e Lacios që lufton për titullin kampion në Seria A. Sipas statistikës së “Opta Joe”, Etrit Berisha ka bërë më shumë pritje në Seria A me 102 të tilla, një “mace” e vërtetë. Shumë punë për gardianin shqiptar pasi është pjesë e një ekipi të dobët si SPAL, por po vazhdon të jap kontribut të madh, shpeshherë duke u kthyer edhe në lojtar ndeshje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Kola shfryn ndaj Edi Ramës: Një m*t bëre me premtimin e 100 ditëve

Publikuar

-

Nga

Ish-futbollisti i njohur i Tiranës Agustin Kola kritikoi ashpër kryeministrin Edi Rama, i cili refuzoi të miratonte një paketë ndihme financiare për klubet e futbollit shqiptar për shkak të ndërprerjes së kampionatit prej pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate, ish-sulmuesi i famshëm i 24-herë kampionëve të Shqipërisë i kujtoi kryeministrit Rama se në klube nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

UEFA letër Federatave: Futbolli nuk do të ndalet

Publikuar

-

Nga

Letra zyrtare dërguar nga Presidenti i UEFA-s Ceferin, drejtuesi e ECA, Andrea Agnelli, dhe drejtuesi i Ligave Europiane, Lars-Christer Olsson, për federatat europiane të futbollit dhe anëtarët e ligave. Nyon, 2 Prill 2020 Të nderuara federata anëtare, Të nderuar kampionate anëtare, Të nderuar klube anëtare, Kriza shëndetsore e tanishme e shkaktuar nga përhapja e COVID-19 nuk […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bënë ndaj Shqipërisë/ Francezët racizëm edhe afrikanëve, por iu kthehet Eto: Bij k*rvash

Publikuar

-

Nga

Një eksperiment vërtet i çmendur është hedhur si hipotezë nga dy mjekë francezë, që kanë kërkuar që vaksinat kundër COVID-19 të bëhen në Afrikë. Pra duke i përdorur njerëzit në këtë kontinent si kafshë, për të testuar sesa e sigurtë është vaksina e përdorur, që mund të jap shumë efekte anësore dhe askush nuk e […]

LEXO TE PLOTE