Connect with Us

Fenomenal Broja, shqiptari dhuron spektakël me fanellën e Çelsit

Sport

Fenomenal Broja, shqiptari dhuron spektakël me fanellën e Çelsit

Publikuar

-

Talenti shqiptar, Armando Broja nuk ka të ndalur. Sulmuesi ka realizuar një tjetër gol me fanellën e Çelsit. Kësaj here në derbin ndaj Arsenalit U-23.

“Topçinjtë” kaluan të parët në avantazh në minutën e 16-të, ndërkohë që në të 32-të, shqiptari Armando Broja barazoi shifrat për 23-vjeçarët e Çelsit. Blutë e Londrës nuk u mjaftuan me kaq, teksa në fundin e pjesës së parë, Gilmur përmbysi gjithçka.

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë 1-2 të Çelsit që kryeson kampionatin e 23-vjeçarëve. Vlen për t’u theksuar se talenti Broja, edhe pse është 18-vjeç, ka arritur të shndërrohet në një protagonis te kjo skuadër dhe me këto ritme, ftesa në ekipin e parë duket se nuk do të vonojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: