Connect with Us

Greqia kërkon të na i rrëmbejë, nuk do e ebsoni ç’ka ndodhur me Emiliano Bullarin

Kombëtare

Greqia kërkon të na i rrëmbejë, nuk do e ebsoni ç’ka ndodhur me Emiliano Bullarin

Publikuar

-

Emiliano Bullari, lojtari shqiptar, i cili ka luajtur dy ndeshje me Shpresat, është në listën e pritjes së skuadrës greke Olimpiakos, për sfidën e së enjtes në Ligën e Europës përballë Arsenalit.

Bullari mund të thirret nga trajneri Pedro Martins, për të qenë në stol për këtë ndeshje, pasi sulmuesi Sundani është dëmtuar për 6 muaj dhe i vetmi sulmues për momentin në radhët e pireotëve është El Arabi.

Sulmuesi shqiptar Bullari, luan me 19-vjeçarët e Olimpiakosit dhe po kalon një formë të mirë momentalisht, pasi ka shënuar 6 gola në tre ndeshjet e fundit. Ndërkaq ditën e djeshme shënoi 2 gola në sfidën ndaj Panionios U-19.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: