Connect with Us

Juve, Lazio apo Inter?/ Klopp zbulon ekipin që dëshiron të fitojë titullin në Serie A

Seria A

Juve, Lazio apo Inter?/ Klopp zbulon ekipin që dëshiron të fitojë titullin në Serie A

Publikuar

-

Serie A është bërë mjaft interesante këtë sezon pasi gara për titull është më e hapur se kurrë, me 3 ekipe që janë kokë më kokë. Juventus, Inter dhe Lazio ndahen me vetëm 3 pikë. Kjo ka bërë që futbolli italian të fitojë edhe më shumë tifozë dhe njëri prej tyre është edhe Jurgen Klopp.

Trajneri i Liverpool, i pyetur në një intervistë të dhënë së fundmi, është shprehur se në Itali po bën tifo për Lazion. “Jam tifoz me Lazion në garën për titull në Itali. Kemi një ish-lojtar të njohur të Liverpool atje, Lucas Leiva. I kërkoj ndjesë Sarrit dhe Contes, por mendoj se Lazio do të ishte një surprizë fantastike. Po bëjnë një sezon të pabesueshëm”, përfundoi Klopp.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE