Connect with Us

Kapiteni i Man. United godet në vend të keq lojtarin e Chelseas, VAR merr vendimin qesharak

Premier Liga

Kapiteni i Man. United godet në vend të keq lojtarin e Chelseas, VAR merr vendimin qesharak

Publikuar

-

Vendosja e sistemit VAR për të ndihmuar gjyqtarët në arbitrim po rezulton një problem i vërtertë në futbollin europian, sidomos në ligat elitare.

Këtë herë, tifozët e futbollit janë skandalizuar nga vendimi i “robotit”, i cili konstatoi se goditja e kapitenit të Man. United, Harry Maguire ndaj sulmuesit të Chelseas, Michy Batshuayi në testikuj jo vetëm që nuk meritoi të ndëshkohej me karton, por nuk u konsiderua as faull.

Pamjet e mediave të huaja tregojnë se si futbollisti anglez ngre këmbët dhe godet në testikuj futbollistin kundërshtar.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale të fillojnë talljet dhe ironitë me VAR-in, i cili në dy vitet e fundit ka ngjallur pakënaqësi dhe zhgënjim të madh për gjykimet e arbitrave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: