Connect with Us

Kritikat e Halilit, Egbo do ndryshojë gjithë ekipin

Sport

Kritikat e Halilit, Egbo do ndryshojë gjithë ekipin

Publikuar

-

Javë të vështirë ka për para Emanuel Egbo dhe stafi i tij. Në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas ndeshjes me Skënderbeun, trajneri po mendon të bëjë disa ndryshime në formacion, gjithmonë nëse vendos për rrotacion. Vetë presidenti Refik Halili kritikoi çështjen e zëvendësimeve, duke i konsideruar jo të goditura. Presidenti më shumë e ka pasur te jo te ndërrimet sesa futjen në fushën e lojës. Muçi për shembull duhet të ishte qendërsulmues dhe jo në krah dhe shumë lëvizje të tjera.

Fakt është që Tirana u pa e lodhur në fushën e lojës. Torasa, Kale apo edhe Ngo e kanë humbur shkëlqimin ashtu si Kobina, Çelhaka e Batha që nuk ishin në ditën e tyre më të mirë. Thënë këto, Egbo duhet të mendojë për ata që do të luajnë me Kukësin.

NDRYSHIMET  

Alternativat në skuadër janë të shumta, duke filluar nga mbrojtja në sulm. Paçka gripit është e sigurt që në mbrojtje do të kthehet Gentian Muça dhe do të ulet në stol Tefik Osmani. Në mesfushë, Erando Karabeci dhe Sidibe mund të kenë shansin të zënë një vend në mesfushë, gjithmonë nëse ka ndryshime nga dyshja Çelhaka-Batha. Edhe krahët mund të kenë ndryshime, pasi Halili, Ismajlgeci apo edhe ndonjë lojtar tjetër mund tregojnë veten në fushë. Në dyshim të madh është sulmi me Ngonë që nuk është në formë dhe Muçi e Morina që mund të marrin vendin e anglezit dhe të argjentinasit Torasa. Gjithsesi, stërvitja e kësaj jave do të jetë vendimtare për të parë nëse në ekip do të ketë ndonjë ndryshim apo Emanuel Egbo dhe stafi i tij do t’i qëndrojnë stoik të kaluarës.

Tirana goli

KARTONËT

Për ndeshjen me Kukësin, për të mos humbur sfidën me Partizanin, duhet të kenë shumë kujdes dy lojtarë, gjithmonë nëse luajnë në atë sfidë. Bëhet fjalë për Agustin Torasën dhe Erjon Hoxhallarin. Dyshja ka nga tre kartonë dhe nëse marrin edhe kartonin e katërt, humbasin derbin e madh me Partizanin.

KUKËSI 

Verilindorët janë skuadra e vetme që ka mundur Tiranën në dy takimet e para. Verilindorët e kanë dënuar skuadrën bardheblu në Elbasan 2-1 ku nga Tirana shënoi Kobina. Në kryeqytet, Tirana u shpartallua më keq, 1-3 dhe në atë ndeshje u shkarkua Julian Ahmataj edhe pse ndeshja u nis mirë me një gol të bardhebuve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: