Connect with Us

La futbollin për rockun/ Ylli i njohur i rikthehet pas 4 vitesh fushës së lojës dhe “flirton” me një eurogol

Sport

La futbollin për rockun/ Ylli i njohur i rikthehet pas 4 vitesh fushës së lojës dhe “flirton” me një eurogol

Publikuar

-

Pothuajse 4 vite më parë vendosi të lërë futbollin për t’iu përkushtuar pasionit tjetër të tij, muzikës, ku formoi edhe një grup muzikor rock, me të cilin zhvilloi edhe një tur koncertesh nëpër botë.

Megjithatë Daniel Osvaldo vendosi t’u rikthehet sërish fushave të blerta, pasi pranoi ofertën e Banfield në kampionatin argjentinas dhe dje debutoi në sfidën që skuadra e tij zhvilloi përballë River Plate.

Sulmuesi 34-vjeçar u aktivizua në minutën e 74-t të takimit dhe pak minuta para vërshëllimës finale, “flirtoi” me një eurogol, pas një gjuajtjeje të bukur me të cilën tentoi të befasojë portierin e miqve, Armani.

Ndeshja e fundit që kishte luajtur Osvaldo para këtij takimi datonte më 16 maj të 2016-ës me fanellën e Boca Juniors, ndërsa më herët sulmuesi ka veshur edhe fanellat e Interit, Romës, Juventusit, etj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: