Connect with Us

Lajm i keq për Peskarën, me faj ngarkojnë Memushajn

Seria A

Lajm i keq për Peskarën, me faj ngarkojnë Memushajn

Publikuar

-

Peskara ndodhet në një situatë të vështirë në dy javët e fundit. Trajneri i ri duket se nuk ka barë bilancet e duhura në këto javë dhe kërkon pak më shumë kohë për të dhënë rezultate. Skuadra e Memushajt në tre javët e fundit ka pësuar dy humbje, rezultate që kanë komplikuar pozitat e tyre në renditje.

Ata janë në vendin e 11 dhe po humbin terren për të zënë të paktën një vend të fazën e “Play-Off” për t’u ngjitur në Serie A. Tashmë tifozët e skuadrës janë të shqetësuar dhe kërkojnë me patjetër një përmirësim të shpejtë. Mediet pranë Peskarës nuk e ngarkojnë gjithë peshën e fajit të trajneri, por i kushtojnë vëmendje edhe dy senatorëve të ekipit, kapitenit Memushaj dhe Galanos.

Sipas tyre, të dy janë nuk janë në formën e tyre më të mirë dhe nuk po e ndihmojnë skuadrën siç kanë bërë më parë. Memushajt i mungon virtuoziteti dhe pasimet e rrezikshme në zona të ngushta, por edhe golat, që mesfushori i kombëtares sonë shënonte rregullisht. Kështu, një përgjegjësi për këtë rënie e mban Memushaj, i cili duhet të kthehet në versionin e tij të zakonshëm.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: