Connect with Us

Lufta treshe për titullin, ja kalendari i 3 javëve në vazhdim në Superiore

Sport

Lufta treshe për titullin, ja kalendari i 3 javëve në vazhdim në Superiore

Publikuar

-

Kukësi, Tirana apo Partizani? Cila skuadër do ta fitojë titullin kampion? Në fund të javës së 22-të, ata që buzëqeshin janë kampionët në fuqi të Partizanit, pasi e çojnë në pesë diferencën me kreun.  Tri javët në vazhdim janë shumë të rëndësishme për treshen e kreut, sepse gabimi i njërës do të thotë festë për tjetrën.

Java e 23-të: Partizani pret dhuratën nga Kukësi dhe Tiran, që ndeshen mes tyre të premten.  Një barazim dhe çdo humbje do të bënte që Partizani të afrohej edhe dy apo tri pikë të tjera, sigurisht që duhet të fitojë në shtëpi me Bylisin.

Java e 24-t: Në këtë javë është Kukësi që ka mundësi të përfitojë. Kryeqytetasit luajnë derbin dhe çdo rezultat është në favor të verilindorëve, që sigurisht pas 24 orëve, duhet të mundin Teutën.

Java e 25-të: Katër ditë më vonë, në letër skuadra më e favorizuar është Tirana që udhëton drejt Vlorës për të marrë tri pikët. Dy rivalët e saj kanë ndeshje me spec. Kukësi pret Vllazninë, ndërsa Partizani, Teutën.

E bukura është se si Vllaznia dhe Teuta i kanë marrë pikë dyshes së kreut, ashtu si edhe Flamurtari, Tiranës në fazën e parë. Gjithsesi, duke lënë mënjanë llogaritë, vetëm fusha do të tregojë se cila është skuadra më e zotë në fushë.

KALENDARI I TRI JAVËVE NË VAZHDIM 

NDESHJET E KUKËSIT:

21 SHKURT

Kukësi-Tirana

29 SHKURT

Teuta-Kukësi

4 MARS

Kukësi-Vllaznia

NDESHJET E TIRANËS

21 SHKURT

Kukësi-Tirana

28 SHKURT

Tirana-Partizani

4 MARS

Flamurtari-Tirana

NDESHJET E PARTIZANIT

22 SHKURT

Partizani-Bylis

28 SHKURT

Tirana-Partizani

4 MARS

Partizani-Teuta

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: