Connect with Us

Man. United merr fitore të madhe në Londër ndaj Chelseas/ Lufta për zonën Champions bëhet akoma edhe më e fortë

Premier Liga

Man. United merr fitore të madhe në Londër ndaj Chelseas/ Lufta për zonën Champions bëhet akoma edhe më e fortë

Publikuar

-

Manchester United ka mposhtur 2-0 Chelsean në ndeshjen e javës së 26-të në Stamford Bridge.

Djajtë kanë bërë një ndeshje të mirë, duke shfrytëzuar kundërsulmet dhe goditjet standarde, ndërsa The Blues kanë shpërdoruar shumë, sidomos në pjesën e parë.

Anthony Martial ka zhbllokuar rezultatin në fund të pjesës së parë duke ndryshuar komplet planet e vendasve.

Harry Maguire ka shënuar golin e sigurisë në të 66-ën dhe miqtë kanë arritur të menaxhojnë pa probleme avantazhin.

Një rezultat që ndez akoma më tepër luftën për kualifikimin në Champions League teksa Man United është vetëm tre pikë më pak se Chelsea i Lampard.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: