Connect with Us

Pak orë para ndeshjes së sotme, Milani merr lajmin e keq/ Mungesë e madhe ndaj Torinos

Seria A

Pak orë para ndeshjes së sotme, Milani merr lajmin e keq/ Mungesë e madhe ndaj Torinos

Publikuar

-

Hakan Calhanoglu është një nga lojtarët e rilindur me uljen e Stefano Piolit në pankinën e Milanit dhe këtë e ka treguar qartazi veçanërisht në sfidat e fundit, ku ka lëvizur në të gjithë zonën e fushës dhe ka ndihmuar skuadrën si në fazën mbrojtëse, ashtu edhe atë sulmuese.

Megjithatë mbrëmjen e sotme tekniku kuqezi do të duhet të bëjë llogaritë pa fantazistin turk, që është ndalur për një problem muskulor dhe pritet të rikthehet vetëm fundjavën e ardhshme.

Mungesa e turkut Calhanoglu i shtohet edhe atyre të Krunic dhe Biglias në mesfushë, ndërsa për sfidën ndaj Torinos, Pioli pritet t’i besojë Giacomo Bonaventurës në krah të Bennaces, Kessie dhe Castillejo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: