Connect with Us

Pak para dhe shumë ide, te Milani marrin shembull punën e Igli Tares

Seria A

Pak para dhe shumë ide, te Milani marrin shembull punën e Igli Tares

Publikuar

-

Ekipi i Milanit duket se edhe këtë sezon është shumë larg objektivave, ndërsa kualifikimi në “Champions League”, është më tepër sesa i vështirë për t’u arritur. Por nëse ka një skuadër që përkrahin dhe duan që të fitojë Serinë A në këtë moment, para Juventusit dhe Interit, është sigurisht Lacio.

“Milanofree.it” ka bërë një artikull ku ka përshkruar fare mirë këtë moment të magjishëm që po kalon Lacio. “Pak para dhe shumë ide”. Këtu i referohen blerjeve që kushtojnë fare pak në tregun europian, por që arrijnë të lënë gjurmë dhe të bëhen vendimtar në kampionatin italian.

Igli Tare është një prej protagonistëve kryesor dhe çelësi i suksesit. Milani e ka kërkuar që ta afrojë në ekip, por vetë drejtori sportiv shqiptar nuk e ka marrë një post të tillë. Media italiane në fjalë i kthehet edhe njëherë kësaj teme, duke ia faturuar dështimet Gazidis.

“Tare ka një dhunti të pamohueshme në zbulimin e lojtarëe gjysmë të njohur ose edhe të panjohur. Maldini në verën e shkuar e donte me çdo kusht në Milano. Por drejtori sportiv shqiptar iu përgjigj duke mos e pranuar postin, pasi e dinte fare mirë se Gazidis do të kishte ndaluar çdo iniciativë inteligjente të tij”, shkruhet në artikull. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: