Connect with Us

Përcaktohet axhenda e javës së 23-të, ja kur luhen sfidat

Sport

Përcaktohet axhenda e javës së 23-të, ja kur luhen sfidat

Publikuar

-

Java e 23 e Kategorisë Superiore do të shërbejë për të zgjidhur ndoshta disa dilema sa i përket forcës së ekipeve që luftojnë për objektiva të ndryshëm, sidomos sa i përket atyre skuadrave që rivalizojnë për titullin.

Sfida kryesore padyshim është ajo mes dy skuadrave të kreut, Kukësit dhe Tiranës, e cila është planifikuar që të luhet të premten në “Air Albania”, duke hapur këtë javë, takimi është në orën 18:00 dhe do të përcaktojë se kush do të jetë kryesuese pas kësaj jave e do të bëhet ekipi për t;u mundur në vijimësinë e sezonit.

Të gjitha ndeshjet e tjera do të luhen më pas të shtunën, të ndara në dy orare të ndryshme. Në orën 14:00 zbret në fushë në Shkodër Vllaznia përballë Luftëtarit, ndërsa në Vlorë luhet dueli mes Flamurtarit dhe Laçit.

Ndërkaq, në orën 17:00 zhvillohen dy sfidat e tjera, ajo në Korçë mes Skënderbeut dhe Teutës, si dhe ajo në Tiranë mes Partizanit e Bylisit, të gjitha sfida që do të jenë gjithashtu përcaktuese për rrugën drerjt titullit apo atë për një vend në Europë. /vipsport.al/

E premte, 21.02.2020
Kukësi-Tirana 18:00

E shtunë, 22.02.2020
Vllaznia-Luftëtari 14:00
Flamurtari-Laçi 14:00
Skënderbeu-Teuta 17:00
Partizani-Bylis 17:00

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: