Connect with Us

“Po si e la jashtë Sherrin?”/ Kritikohet ashpër trajneri i Vllaznisë

Sport

“Po si e la jashtë Sherrin?”/ Kritikohet ashpër trajneri i Vllaznisë

Publikuar

-

Vllaznia ka humbur me rezultatin 3-1 në transfertën e djeshme ndaj Teutës. Një përballje kjo e cila nisi mirë nga shkodranët që kaluan të parët në avantazh. Por gabimi fatal i portierit Laço vendosi shumë për fatet e takimit, pasi e dërgoi në dhomat e zhveshjes me shifrat 2-1 Teutën.

Trajneri Jonuz kishte menduar që të dënonte në këtë mënyrën Sherrin, që u fajësua nga të gjithë për humbjen ndaj Tiranës. Lotët dhe dëshpërimi i tij nuk kanë mjaftuar për ta falur, duke e lënë në stol. Pikërisht për këtë temë ka folur edhe komentatori sportiv i Radio Tiranës, Edmond Dibra, ndërsa ndodhej në emisionin të mirënjohur në Shkodër, “Radio Shkodra” që drejtohet nga Gasper Marku.

“Unë nuk e kuptoj sesi mund të lihet jashtë një portier si Alen Sherri. Po ta shohësh në përfundimin e takimit, ka derdhur lot ndaj Tiranës. Ato lot janë shumë domethenës. Nuk kishte fajin kryesor te goli i pësuar. Janë kaluar 4 futbollistë që kanë gabuar në mesfushë dhe Sherri ishte lojtari i 5 që gaboi. Por nuk kishte peshën kryesore. Është portier i talentuar, i mrekullueshëm dhe që ka kaluar të gjitha grupmoshat e Kombëtares. E ta lësh jashtë për të futur Laçon? Më duket e çuditshme shumë. Me gjithë respektin tim për Laçon, i uroj karrierë të mbarë, por fanella e Vllaznisë ka peshë të madhe për të. Unë kam debatuar nga stadiumi me trajnerin e portierëve te Vllaznia për këtë vendim dhe më pas i kërkova edhe falje”.

Në studio ka mbërritur një mesazh nga Ermir Vajushi që i vendoste notën 4 Jonuz ndaj Teutës: “Nota 4 për mua është shumë, për mendimin tim më mirë do të ishte 2. Kemi folur me shumë superlativa për ta, por ka rënë pre e presionit të Vllaznia. Tani më duket se edhe Jonuz ka rënë në batakun e Vllaznisë me këto blerjet e dështuara që janë bërë”, mbyll analizën e tij Dibra. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: