Connect with Us

Rikthimi i Keidi Bares, Malaga merr një superlajm

Kombëtare

Rikthimi i Keidi Bares, Malaga merr një superlajm

Publikuar

-

Keidi Bare ishte kthyer në misterin më të madh te klubi i Malagas. Prej një muaji e gjysmë ai nuk bënte pjesë në grumbullimet për ndeshjet e La Liga dhe zërat që e shoqëronin në këtë periudhë për merkaton, e bënin edhe më misterioz dëmtimin e tij.

Por gjithçka kishte një shpjegim. Tre javë më parë, Bare ishte kthyer në stërvitje duke u munduar që të ishte gati për sfidat e Malagas në kampionat, por kishte përkeqësuar edhe një herë situatën e tij më dëmtimin e ishte detyruar që të kthehej në infermieri. Kjo bëri që ai të mungonte për kaq shumë kohë në radhët e klubit të La Liga 2 i cili mes telasheve të shumta financiare kishte parë te forma e tij një nga rrezet e shpëtimit të paktën në aspektin sportiv.

Megjithatë periudha e errët ka marrë fund, pasi Bare më në fund është kthyer sot përsëri në stërvitje me skuadrën. Mesfushori është bërë pjesë e grupit dhe është stërvitur sot me intensitet rregullisht si të gjithë të tjerët, duke mos shfaqur asnjë problem e tashmë cilësohet i riaftësuar plotësisht. Një sinjal i mirë ky edhe për përfaqësuesen shqiptare në optikën e miqësoreve të muajit mars pasi Bare është një nga elementët kyç të kombëtares së re që pritet të ndërtojë Edi Reja

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Braçe i përvishet sërish Dukës: Shit Bently-n meqë të dhimbset futbolli, ose pagaj me fitimin tënd nga Digitalbi

Publikuar

-

Nga

Debati mes zv/kryeministrit Erion Braçe dhe presidentit të FSHF-së Armand Duka rreth dhënies së ndihmës financiare të shtetit për klubet e futbollit shqiptar ka vazhduar sot me kundërpërgjigjen e zyrtarit të qeverisë. Braçe i bëri thirrje kreut të FSHF-së që “të shesë automjetin e tij Bentli për të siguruar para që do të shkojnë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Cana tregon si fituam ndaj Rumanisë në Europian: Bëjeni për mua

Publikuar

-

Nga

Lorik Cana ka qenë i ftuar në “Fan Zone”, atje ku ka rrëfyer edhe eksperiencën me Shqipërinë në Europianin e Francës. Më saktësisht atë ndeshje të fituar ndaj Rumanisë me rezultatin 1-0, ndërsa kapiteni legjendar ia kishte lënë si porosi djemëve të Kombëtares: “Bëjeni të mundur që të mos jetë ndeshja e fundit për mua”. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Emanuele Ndoj tërbon shokun e skuadrës: Nuk më la të investoja…

Publikuar

-

Nga

Emenuele Ndoj kaloi një fillimsezoni shumë të vështirë pas debutimit në Serinë A, duke qenë se dëmtimi e mbajti gjatë larg fushave të futbollit, por pasi ai u rikuperua plotësisht dhe luajti 8 minuta edhe ndaj Juventusit në mars, fati deshi që kampionati të ndalej si rrjedhojë e makthit të COVID-19. Por ndërkohë, mesfushori i […]

LEXO TE PLOTE