Connect with Us

Rrahmani; De Biazin nuk e kam kuptuar as sot

Seria A

Rrahmani; De Biazin nuk e kam kuptuar as sot

Publikuar

-

Në periudhën e historisë kur Shqipëria arriti të kualifikohej në Europian, De Biazi kishte një nga vendimet më të vështira në Kombëtare, por njëkohësisht edhe për vetë karrierën e trajnerit. Katër lojtarë duhej të linin grumbullimin dhe të ktheheshin në shtëpi, nuk do të shkonin në Francë.

Mes tyre ishte edhe Amir Rrahmani. Në një intervistë të dhënë për “Zona Gol”, ka prekur temën e kësaj periudhe për vendimin e marrë nga De Biazi. Gjithashtu ka folur edhe për Marash Kumbullën, që për të nuk është një befasi në Seria A.

Më herët nuk e njihja Marash Kumbullën. Sa erdhi në përgatitje, u thoja të gjithëve se është lojtar i mirë. Atëherë nuk kishte bërë asnjë paraqitje me skuadrën e parë dhe kur u thoja të tjerëve, nuk e besonin. Tani e tregoi veten, për mua nuk është befasi.

Siguria për një vend titullari te Napoli? Nuk ka kurrë, edhe nëse të blejnë 100 milionë euro. Por ata kanë dhënë paratë për mua 6 muaj përpara dhe kjo më jep më shumë besim. Pastaj kam dëgjuar se Kulibali do të largohet.

Vendimi i De Biazit për t’u larguar nga lista e Europianit? Unë u largova dhe vetëm ditën e parë isha i mërzitur, por nuk ishte fundi i botës. E prisja edhe jo, pasi e dija se nuk kisha shumë paraqitje me Shqipërinë. Por nga ana tjetër kishte shumë lojtarë të vjetër dhe duhet të mendohej për të ardhmen e Shqipërisë. Pra ne nuk ishim e ardhmja dhe për këtë arsye unë kam ikur. Është një gjë që nuk e kam kuptuar as sot, se përse nuk na morrën ne që i shërbejmë të ardhmes, Rashicën dhe Gjimshitin”, ka thënë Amir Rrahmani. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE