Connect with Us

Rriten shanset e Manajt për të debutuar ne ekipin e pare, Barça merr vendimin e papritur

Kombëtare

Rriten shanset e Manajt për të debutuar ne ekipin e pare, Barça merr vendimin e papritur

Publikuar

-

Barcelona e ka nxjerrë nga lista e ekipit Osman Dembele dhe tashmë Federata e Spanjës ka aktivizuar rregullin e saj, me katalanasit që mund të marrin një sulmues për të plotësuar skuadrën e parë. Blerja lejohet të bëhet vetëm brenda kufijve spanjoll dhe lojtari do të jetë i gatshëm vetëm për t’u aktivizuar në La Liga.

Kushte, që mund ta bëjnë Barcelonën të mendojë edhe ta shtyjë këtë sezon me këto lojtarë, duke spostuar në qendër Grizman dhe të ketë si alternativë Manajn, të cilit në këto kushte mund t’i ofrohen minuta. Klubet, ku Barcelona ka trokitur kanë mbajtur çmime stratosferike për lojtarët e tyre e të tjerë kanë refuzuar në mënyrë kategorike.

Ndërkohë, Barcelona në verë pritet të synoje Martinez dhe Nejmar dhe një harxhim në këtë moment mund të quhet i kotë. La Ligas i kanë mbetur 14 javë nga fundi dhe një harxhim disa milionësh, vetëm për kaq ndeshje do të ishte i tepërt edhe një klub si katalanasit.

Megjithatë, mbetet për t’u parë ajo që Barça do të bëjë, në një kohë kur Mesi dhe drejtuesit janë në një situatë të nxehtë, me argjentinasin, që nuk ka rinovuar akoma dhe për ta bërë këtë kërkon një skuadër të aftë për t’i fituar të gjitha trofetë. Manaj nga ana e tij do shpresonte të përfitonte minuta dhe të tregojë se ka potencialin të luajë në një ekip si Barça.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE