Connect with Us

Strategu Ilir Daja, si i ndali hovin njeriut të Zotit

Sport

Strategu Ilir Daja, si i ndali hovin njeriut të Zotit

Publikuar

-

Pavarësisht problemeve që ka ekipi i Skënderbeut, Ilir Daja vazhdon të tregojë edhe njëherë se është një prej trajnerëve më të mirë në Shqipëri. Besnikëria vazhdon ndaj korçarëve dhe përgjatë këtij rrugëtimi në kampionat, ka arritur që të lërë shenjë dhe të bëjë të mundur disa detyra më shumë se të vështira.

Skënderbeu do të ndalte hovin e shumë fitoreve radhazi të Tiranës. Me Egbon në krye, që mund të konsiderohet edhe njeriu i Zotit për shkak të besimit të madh që ka ndaj krijuesit, bardheblutë dukeshin se nuk do të ndaleshin kurrë.
Pavarësisht sesa ishte rezultati, në minutat e fundit do të arrinin që të gjenin avantazhin dhe nëse nuk e kishin bërë më herët. Por Skënderbeu i ndali në një barazim dhe me pak kujdes mund të dilte me tre pikët.

Por kjo nuk është arritja e vetme, pasi Ilir Daja është i vetmi trajner që ka dalë nga Ballshi me tre pikë në këtë sezon. Askush tjetër nuk ka arritur që të fitojë ndaj Bylisit në transfertë, megjithëse Kukësi do t’i afrohej shumë gjatë ditës së djeshme, por pa ia arritur. Në një ndeshje spektakolare që do t’i kthehej korçarëve nga 0-1 në 2-1, por sulmet vrastare të Skënderbeut, do i dërgonin shifrat në 3-4. Sa herë ka detyra të pamundura, Ilir Daja është gati që t’i zgjidh ato.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: