Connect with Us

Triumfi madhështor ndaj Interit, ja vlerësimi i mediave italiane për Strakoshën

Kombëtare

Triumfi madhështor ndaj Interit, ja vlerësimi i mediave italiane për Strakoshën

Publikuar

-

Lacio e Tomas Strakoshës ia doli në mbrëmjen e djeshme të mposhte Interin me shifrat 2-1, madje duke përmbysur rezultatin. Pas kësaj sfide, kryeqytetasit konfirmuan se janë edhe ata të përfshirë krejtësisht në garën për titullin kampion, teksa kanë rrëmbyer vendin e dytë në klasifikim duke grumbulluar vetëm një pikë më pak se Juventusi kryesues.

Ndërkohë, në vlerësimet e lojtarëve pas ndeshjes nga Eurosport, portieri shqiptar i Lacios është rënduar me faj në rastin e golit të pësuar nga Eshlej Jang. Sipas Eurosport, gardiani 24-vjeçar duhej të reagonte dhe mund të bënte më mirë në atë rast, ndërsa ka marrë notën 5.5.

“Jo pa faj në rastin e golit të pësuar, pasi ishte larg reagimit të duhur në goditjen e Kandrevës me sferën që u kthye te Jang, i cili ia doli të realizonte”, ishin fjalët që Eurosport kishte zgjedhur të përshkruante ndeshjen e Strakoshës. Megjithatë, lojtari i kombëtares mbetet një nga pikat më të forta të Lacios, teksa shpeshherë në këtë sezon ka veshur kostumin e superheroit”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Bashkëpunëtori i Rejas: Nuk habitem nga bujaria e shqiptarëve, dinë të të vlerësojnë

Publikuar

-

Nga

Trajneri atletik i kombëtares së Shqipërisë Luixhi Febrari thotë se nuk ndihet i befasuar nga dërgimi i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë nga qeveria jonë drejt Italisë. Në një intervistë për “Brescia Oggi”, bashkëpunëtori i trajnerit të Shqipërisë Edi Reja thekson se “italianët në Shqipëri ndihen të privilegjuar” dhe se ky gjest nga ana e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE