Connect with Us

Tronditet Elseid Hysaj, shqiptari merr lajmin e keq

Seria A

Tronditet Elseid Hysaj, shqiptari merr lajmin e keq

Publikuar

-

Ndeshja e sotme nuk ishte me fund të lumtur për Elseid Hysajn, edhe pse dha një asist në fitoren 1-0 të skuadrës së Napolit përballë Kaljarit. Kapiteni i përfaqësueses shqiptare la fushën e lojës 10 minuta para fundit dhe fillimisht u mendua për një dëmtim të lehtë pas një përplasje, por gjërat duken më serioze se aq.

Klubi i Napolit doli me një komunikatë rreth situatës së mbrojtësit, i cili ka qenë i pranishëm rregullisht në fushën e lojës për napolitanët nën drejtimin e Gatuzos. “Elseid Hysaj, i zëvendësuar për dëmtim në fund të ndeshjes Kaljari-Napoli, ka pësuar ndrydhjen e gjurit të djathtë. Gjendja e mbrojtësit do të vlerësohet përsëri më tej që nesër pas rifillimit të stërvitjeve”, shkruhej në këtë komunikatë.

Edhe pse nuk jepet kohëzgjatja që duhet për riaftësimin nga dëmtimi, mediat italiane insistojnë se ai do ta bëjë lojtarin të humbasë mes 15 dhe 20 ditëve, që të riaftësohet plotësisht. Kështu, ai humb me siguri ndeshjen e javës së ardhshme ndaj Breshias, por me shumë mundësi edhe atë pas 10 ditësh kundër Barcelonës në Ligën e Kampioneve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE