Connect with Us

Video/ Eliminoi Partizanin nga Kupa, trajnerin Plori e presin me tortë në emision

Sport

Video/ Eliminoi Partizanin nga Kupa, trajnerin Plori e presin me tortë në emision

Publikuar

-

Besëlidhja ishte surpriza më e madhe në Kupën e Shqipërisë, teksa arriti të eliminonte Partizanin. Me rezultatin 3-0 arriti që të fitonte në takimin e parë, ndërsa humbja në shifrat 3-1 në kryeqytet i shërben vetëm statistikave, pasi kanë kaluar më tej dhe do të përballen me Tiranën.

Ndërkohë trajneri i Besëlidhjes, Plori, e kishte shfaqur sigurinë që më herët për të kaluar Partizanin. I ftuar më herët në “Ora Sport” kishte kërkuar edhe një tortë kur të kthehej sërish, pasi të kishte mbyllur hesapet me skuadrën e Sormanit. Ashtu edhe ndodhi, teksa në emisionin sportiv gjatë mbrëmjes së djeshme, televizioni i ka plotësuar dëshirën trajnerit të Besëlidhjes që e fitoi në një farë mënyre bastin e tij. Një tortë me numrin “4” që simbolizonte golat ndaj Partizanit i është dhuruar Plorit, që është shfaqur i buzëqeshur.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: