Connect with Us

Zbulohet skandali i presidentit të Barcelonës/ Ja çfarë ka bërë pas shpinës së Messit dhe yjeve të tjerë

La Liga

Zbulohet skandali i presidentit të Barcelonës/ Ja çfarë ka bërë pas shpinës së Messit dhe yjeve të tjerë

Publikuar

-

E pabesueshme ajo që pretendohet se ndodh në klubin e Barcelonës. SER CATALUNYA raporton se që prej vitit 2017, në klubin katalanas po punojnë kundër një pjesë të mirë të lojtarëve, apo edhe kundër një figure si Pep Guardiola, i cili gëzon respekt të madh nga tifozët.

Thuhet, se klubi paguan një kompani që të krijojë profile, me mbi 65 mijë ndjekës, të cilët shprehin mesazhe pozitive për klubin dhe drejtuesit e tij, duke nisur nga presidenti Josep Bartomeu.

Të njëjta profile sulmojnë emra si Messi, Pique e Guardiola. Kjo gjë më pas dënohet nga ana e klubit, që nga ana tjetër vetë ka paguar për diçka të tillë. Ky lajm me siguri do të sjellë probleme në kampin katalanas. Kohët e fundit ka pasur disa përplasje, më i fundit mes Lionel Messi dhe Eric Abidal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: