Connect with Us

Zero pikë në 14 javë kampionat, klubi shqiptar për “Records Guinness”

Sport

Zero pikë në 14 javë kampionat, klubi shqiptar për “Records Guinness”

Publikuar

-

Kur është luajtur gjysma e kampionatit, pra 14 javë, Kategoria e Dytë, ka hyrë në një fazë tepër interesante. Një garë tepër e fortë për sa i përket vendit të parë.

Plot 3 skuadra, kryesojnë me pikë të barabarta. Bëhet fjalë për Tomorin, Maliqin dhe Albpetroli. Një tjetër fakt interesant që vlen për t’u përmendur, është se në këto 14 javë, skuadra maliqare, nuk e ka provuar ende shijen e humbjes.

Ndërkohë për sa i përket fundit të renditjes, skuadra e Selenicës duket se e ka prerë për në Kategorinë e Tretë. Në 14 javë, ata kanë arritur të sigurojnë vetëm 1 fitore, por edhe ato pikë i janë hequr nga Komisioni i Disiplinës, pasi nuk u paraqitën në ndeshjen ndaj Albpetrolit, disa javë më parë, teksa mbyllin klasifikimin me 0 pikë.

Selenica

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: