Connect with Us

Absurditeti i moviolës së Tirana-Skënderbeu, Janku e Jemini kundërshtojnë plotësisht njëri-tjetrin

Sport

Absurditeti i moviolës së Tirana-Skënderbeu, Janku e Jemini kundërshtojnë plotësisht njëri-tjetrin

Publikuar

-

Albano Janku e Lorenc Jemini, për shumë vite kanë qenë të dy bashkë gjyqtarë ndërkombëtarë e njohin në të njëjtën mënyrë rregulloren e lojës. Por në mënyrë shumë të çuditshme, episodet e diskutueshme të ndeshjes Tirana-Skënderbeu, i shohin plotësisht në mënyrë të kundërt.

Në studion e “Pressing”, Janku i cili është edhe vëzhgues gjyqtarësh i FSHF, argumentoi se Kridens Meta kishte vepruar drejtë duke anuluar golin e Tiranës. “Topi ngrihet lart nga prekja me dorë e Ngo, me rregulloren e re është faull dhe Meta ka vepruar mirë”, tha ai.

Ndërkohë, në studion e “Procesi Sportiv”, Jemini insistoi se ishte gabim. “Ngo as nuk e ka prekur me dorë topin, gjyqtari ka vepruar gabim”, tha ai.

Momenti tjetër i diskutueshëm që vë kundër dy ish-gjyqtarët e FIFA-s ishte edhe goli i Kale. “Gjyqtari ka interpretuar mirë episodin që la lojën të vazhdonte. Kale vë dy duart te topi dhe e ndal e nis lojën”, tha Janku duke argumentuar se Meta e kishte interpretuar mirë rregulloren.

Përsëri plotësisht ndryshe e mendon Jemini. “Gabimi i parë është që topi është nisur 3 metra nga vendi ku ka ndodhur dhe në këto raste, gjyqtari ndal lojën që të përsëritet goditja e dënimit”, tha Jemini për këtë rast.

Opinione të cilat nuk zgjidhin diskutimin që zgjat prej 3 ditësh për këtë ndeshje dhe që tregojnë përsëri se në fund të fundit çdo vendim gjyqtari mbetet thjesht çështje interpretimi, edhe nga “ekspertët”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: