Connect with Us

“Ancheloti e shkatërroi Hysajn”, menaxheri sulmon trajnerin

Seria A

“Ancheloti e shkatërroi Hysajn”, menaxheri sulmon trajnerin

Publikuar

-

Drejtimi i skuadrës së Napolit nga trajneri Ancheloti shkaktoi goxha pakënaqesi duke bërë që të largohet pa realizuar objektivat. Pas presidentit, drejtuesëve dhe lojtarëve, madje edhe menaxherët e këtyre të fundit kanë shprehur kritikat e tyre ndaj trajnerit italian. E pikërisht rasti më i freskët mbetet Elseid Hysaj. Në fillim Carlos Ancheloti besoi në aftësitë e Hysaj duke e lënë sa djathtas sa majtas në prapavijën e mbrojtjes. Për më pas gjithçka do të ndryshonte rrenjësisht për mbrojtësin shqiptar.

Mos aktivizimi i lojtarit nuk u prit mirë edhe nga menaxheri i Hysaj o cili se fundmi ka akuzuar drejtpërdrejt ndaj ish-trajnerit të napoletanëve. Në një intervistë për mediat vendase, Guifredi thotë se Hysaj pati një ulje në nivelin e tij përshkak të mosaktivizimit. Mëria e menaxherit nuk ka duruar shumë tekasa në rastin e parë që i jepet, Guifredi eëshon gojën totalisht. Shpresat e humbura tek Ancheloti, menaxheri i shqiptarit i varë te projekti i Gattusos nga i bili pret më tepër minutat. Unë mendoj se napoletanët duhet ta njohin seriozitetin, mirësinë, profesionalizmin dhe aftësinë e këtij djali dhe futbollistit. Ancelotti kishte shkatërruar Hysajn nga pikëpamja e vetëvlerësimit, ai kishte hequr siguri. E kaluara? Ancelotti në Napoli nuk ka bërë mirë, përndryshe ai nuk do të ishte ekzonuar. Unë preferoj të mos flas për marrëdhëniet midis trajnerit dhe lojtarëve. Por shumë lojtarë janë asgjësuar nga Ancelotti dhe rivlerësuar nga Gattuso.

Gattuso është një trajner i mirë. Ai bën një futboll të ndryshëm. Sipas mendimit tim ai erdhi në Napoli në një situatë katastrofike, por ai bëri një punë më shumë se të shkëlqyeshme. Juric në vend të kësaj duhet të jetë akoma me përvojë në një shesh të vështirë, nuk e dini kurrë se çfarë mund të vijë do të kthehet në fushë brenda një maksimumi shtatë ditë dhe nuk përjashtohet mundësia që ajo të jetë e disponueshme tashmë me Brescia “-ka thënë menaxheri i Hysaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: