Connect with Us

Bie pista ruse, ja ku pritet të transferohet Dejvi Bregu

Sport

Bie pista ruse, ja ku pritet të transferohet Dejvi Bregu

Publikuar

-

Skënderbeu, veç kampionatit, ku kërkon ngjitjen në shkallët e renditjes, po vijon me interes maksimal edhe pistën e transferimit të Dejvi Bregut jashtë vendit. Shitja e tij do t’i bënte punë klubit, pasi do të siguronin financa, por edhe për të mos e humbur vlonjatin me parametër zero.

Kontrata e sulmuesit vlonjat me Skënderbeun mbaron në muajin maj dhe pas mbylljes së kampionatit, Bregu del në treg si një futbollist i lirë, duke bërë që korçarët të mos fitojnë asgjë. Për këtë arsye, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, dhe stafi i tij, janë duke bërë çmos për të mbyllur brenda shkurti shitjen e Bregut. Burime të sigurta pranë klubit bëjnë me dije se pista ruse për transferimin e lojtarit ka rënë. Oferta që korçarët prisnin nga rusët nuk erdhi asnjëherë dhe për pasojë kalimi ngriu përfundimisht.

PISTAT E TJERA – Me dështimin e transferimit të Bregut në Rusi, duket se klubi korçar ka të tjerë ase nën mëngë dhe po punon fort për shitjen e lojtarit jashtë vendit. Të njëjtat burime bëjnë me dije se janë edhe tri pista të nxehta ku klubi po punon, kryesisht në kampionate ku merkatoja mbyllet në fund të shkurtit. Skënderbeu po qëndron hermetik për sa i përket transferimit të Bregut, duke mos dashur të zbulojë asgjë, pavarësisht insistimeve të shumta.

“Panorama Sport” mëson se shanset që Bregu të kalojë jashtë janë shumë të mëdha dhe bëhet fjalë për një destinacion mes Bullgarisë, Ukrainës dhe Polonisë. Në Ukrainë, merkatoja mbyllet më 28 shkurt, në Bullgari në 29 dhe në Poloni më 2 mars. Kjo i jep Skënderbeut kohën e nevojshme për të punuar në lidhje me sigurimin e këtij transferimi.

TAKAJ – “Asgjë nuk është bërë ende në lidhje me transferimin e Bregut. Jemi duke punuar në ato shtete ku merkatoja mbyllet më vonë. Ky është një plus i madh për ne, pasi jo vetëm na jep mundësinë që të punojmë të qetë në lidhje me transferimin e Bregut, por do të kemi mundësi që lojtarin ta kemi pjesë të grupit edhe për disa ndeshje deri në mbylljen e transferimit të tij”, u shpreh presidenti Ardjan Takaj për “Panorama Sport”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: