Connect with Us

Champions/ Dortmundi i jep leksione Neymarit me shokë, Haaland është një “monstër”

BundesLiga

Champions/ Dortmundi i jep leksione Neymarit me shokë, Haaland është një “monstër”

Publikuar

-

Dortmundi fiton 2-1 ndaj PSG-së në ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League. 45 minutat e para ishin të qeta dhe pa shumë raste. Spektakli i vërtetë ndodhi në pjesën e dytë, Erling Haaland heroi i takimit.

Norvegjezi zhbllokoi ndeshjen në minutën e 68-të, duke u gjendur në vendin dhe në kohën e duhur. Francezët reagojnë shpejt dhe barazojnë shifrat në minutën e 75-të me Neymar. Meritë e madhe për këtë gol i shkon Kylian Mbappe, i cili e nxorri me portë boshë brazilianin dhe ky i fundit nuk e pati të vështirë të barazonte shifrat 1-1.

Gëzimi i PSG-së zgjat më pak se 120 sekonda, sepse Haaland shënoi golin e dytë personal dhe të takimit. Ky djalosh është thjesht i jashtëzakonshëm. Rezultati nuk ndryshoi deri në fund, Dortmundi merr një fitore të rëndësishme ndaj një ekipi që konsiderohet si favorit për të fituar Champions-in. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: