Connect with Us

Champions League/ Video: Liverpooli bie në Madrid, Atletico merr fitoren e madhe

La Liga

Champions League/ Video: Liverpooli bie në Madrid, Atletico merr fitoren e madhe

Publikuar

-

Kampioni në fuqi i Europës, Liverpooli, është mundur 1-0 në “Wanda Metropolitano” në ndeshjen e parë të 1/8-ve të Champions League.

Vendasit kaluan në avantazh që në minutën e 4-ët me Saul, i cili dërgoi topin në rrjetë duke përfituar nga një rrëmujë brenda zone.

Nuk munguan as polemikat dhe rastet e dyshimta. Në minutën e 25-të, Salah shënoi golin e barazimit, por që u anulua për shkak të pozicionit milimetrik jashtë loje të Firminos.

Një minutë më vonë, vendasit patën mundësinë e artë të dyfishonin rezultatin pas një gafe të Van Dijk, por Saul nuk u tregua i saktë këtë herë. Miqtë pretenduan edhe për një penallti, pasi Vrsaljko kapi nga krahët brenda zone Mane-n, por pavarëisht pretendimeve të anglezëve, VAR-i nuk ndërhyri fare. Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund.

“Los Colchoneros” marrin një fitore shumë të rëndësishme dhe duke ditur lojën e tyre mbrojtëse, Liverpooli do ta ketë shumë të vështirë të përmbysë rezulatatin në Angli. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: